Yeni Yıl Mesajı

Değerli Üyelerimiz,

Tıbbi Cihaz Sektörü’nde yoğun geçen bir yılı daha geride bırakıyoruz.

2017’de sizlerle iş birliği içinde, sektörümüzün gelişimine, sorunlarının aşılmasına yönelik birçok toplantı ve aktivite gerçekleştirdik. Çok çalıştık, fikirler, projeler ürettik.

Çalışmalarımızı daha fazla kişi ve kuruluşa ulaştırmak, daha çok duyurabilmek de önemliydi. Bu anlamda Şubat ayında Türkiye Medikal Cihazlar sektöründe marka bağımsız ilk basın toplantısını düzenledik. Sektör temsilcileri olarak kendimizi ve önceliklerimizi, taleplerimizi ve çözüm önerilerimizi basın mensuplarına anlattık.

Vizyonumuza hizmet eden önemli aktivitelerimizden biri de Mart ayında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 34.086 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan 2017 Expomed Eurasia Fuarı’nda ilk kez katılımcı olarak yer aldık ve derneğimizi başarıyla temsil ettik. Fuarda ayrıca Most Economically Advantageous Tender (MEAT) yaklaşımımızın ön lansmanını yaptığımız ‘Değer Bazlı Tedarik’ toplantısı da düzenledik.

Geçtiğimiz yıl ekip çalışmasıyla yürüttüğümüz bir başka çabamız da, ÜTS geçişimizin sorunsuz olması için TİTCK ve TÜBİTAK’ın gerçekleştirdiği toplantılar serisine, tüm sektör temsilcilerimizle, ortak hareketle, katılım sağlamamız oldu.

ARTED, tüm olanaklarını tıp biliminin ilerlemesine, hastalara yönelik hizmetlerin iyileştirilmesine ve özellikle bu amaçlara ulaşma yolunda yüksek kaliteli, yenilikçi medikal teknolojinin gelişimine katkı sağlamaya adamıştır. Hastalara yönelik hizmetleri iyileştiren girişimlerimiz de bunlardan biridir. Az bilinen hastalıklar ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak için de çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

Aktivitelerimizi gerçekleştirirken, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket etmeyi de hiçbir zaman ihmal etmedik. Tüm çalışma gruplarımıza yıl içerisinde göstermiş oldukları özverili çalışmaları ve Emekleri için çok teşekkür ederiz. Yeni yılınız kutlu olsun!

2018 yılının dayanışma, birlik ve beraberlik duygularımızı daha da güçlendireceğimiz, toplum yararına fayda sağlamaya devam edeceğimiz bir yıl olmasını dileriz.

Saygı ve sevgilerimizle,

ARTED Yönetim Kurulu